ריילי ביץ'

ריילי ביץ' נחשב לחוף היפה ביותר בתאילנד – מים ירקרקים עם צוקי גיר המבצבצים מתוכם, רצועות חול בצבע זהוב ושקיעות מהפנטות. החוף שייך למחוז קראבי ולמרות שאינו אי הוא נחשב לחלק מאיים המערביים שבים האנדמן, אפשר להגיע אליו רק בסירה ארוכת זנב מה שהופך אותו למבודד ואינטימי. בראיליי ביץ’ שני חופים, המזרחי והמערבי. החוף המזרחי הוא לסירות בלבד, מימיו מזכירים יותר ביצה מאשר ים וכמעט ולא ניתן להתרחץ שם. ראיליי ביץ’ ידוע בעיקר בצוקי גיר המקיפים אותו, עליהם קיימים יותר מ 100 מסלולי טיפוס מטורפים.
  • האט ראי לה המערבי (Hat Rai Leh West)

החוף היפה מבין השניים הקיימים באי, בו תזכו בשקיעות מרהיבות, זהו למעשה החוף היוקרתי של האי. המלונות פה לרוב הרבה יותר יקרים, כמו גם המסעדות והברים. אך התמורה – בהתאם. לרוב נמצאים פה תיירים בחופשה זוגית או משפחתית, כאשר אלו שהגיעו הנה כדי לטפס על הצוקים נמצאים בצידו השני והמזרחי. הים פה מעולה לרחצה והמים מספיק עמוקים גם בשעות השפל. בקצה הדרומי של החוף נמצא קיר תאיוואנד (Thaiwand Wall) – צוק תלול עם מסלול הטיפוס המאתגר ביותר באי.

 

  • האט ראי לה המזרחי (Hat Rai Leh East)

 כשתגיעו אל ריילי ביץ’ לראשונה סירתכם תעגון בחוף המזרחי, ומכיוון והסירות יוצאות בשעות היום המוקדמות תזכו להגיע אל החוף בזמן הגאות – הזמן בו החוף המזרחי נמצא בשיאו. כנראה שתחשבו שהגעתם לגן עדן ולא תרצו להתקדם עוד מילימטר, אבל באמת שכדאי להמשיך אל עבר החוף המערבי שנמצא במרחק פחות מחמש דקות הליכה. החוף המזרחי הוא רדוד ובוצי ואינו מתאים לרחצה. מה גם שבזמן השפל המים כל כך מתרחקים שכל מה שנשאר הוא למעשה ביצה. הנוף עדיין מקסים, אך הריח הרבה פחות. זאת אחת הסיבות שבגללן לא מומלץ ללון בחוף המזרחי.

  • חוף האט פרה נאנג (Hat Phra Nang)

רצועה מרהיבה של חול לבן ונעים המוקפת בצוקים נישאים, נמצא דקות הליכה ספורות בהאט ראי לה המזרחי. בקצה המזרחי של החוף נמצאת מערת הנסיכה – תאם פרה נאנג (Tham Phra Nang) – זוהי מערה המוקדשת לדייגים המקומיים. האגדה מספרת כי במאה השלישית לפנה”ס התחוללה באזור סערה ובעקבותיה שקעה כאן סירה מלכותית ועליה נסיכה הודית. רוחה של הנסיכה נמצאת במערה וכל מה שבא לחלוק לה כבוד מקבל את ברכתה. המסורת של הדייגים המקומיים היא להניח כאן פסלי עץ של אבר המין הגברי כדי שהנסיכה תברך אותם בדיג פורה.

  • סה פרה נאנג (Sa Phra Nang)

זוהי בריכת הנסיכה הקדושה, במעלה הצוק נחבאת לגונה קסומה. העלייה לפה שווה בעיקר בשביל התצפית הנשקפת על חצי האי.

  • טיפוס צוקים

בריילי ביץ’ מעל 100 מסלולי טיפוס צוקים, הוא נחשב ליעד מספר 1 באסיה לטיפוס צוקים ובין הפופולריים בעולם כולו. יש כאן הרבה מסלולים בדרגות קושי שונות כך שגם אם מעולם לא ניסיתם – פה תוכלו להתנסות בטיפוס. קיימים גם שירותי חילוץ, כך שאם נתקעתם – יגיעו במהרה לחלץ אתכם. תוכלו גם להשתתף בקורס טיפוס עם מדריך צמוד. למי שמנוסה – יש אפשרות לשכור ציוד (כולל נעלי טיפוס).

  • צלילה

תוכלו לשוט אל קו פודה (Ko Poda), קו הואה קוואן (Ko Hua Khwan), הפי האיילנד (Happy Island) וקו רונג נוק (Ko Rung Nok) שם קיימים אתרי צלילה ושנרקול.

  • השכרת קיאק

בחוף המערבי תוכלו לשכור קיאק (לרוב תקופת ההשכרה היא 4 שעות, אך תמיד אפשר להאריך תמורת תשלום נוסף) ולשוט אל עבר “מיני-איים” שנמצאים ממש בקרבה לחוף אך עדיין להרגיש שאתם על אי בודד. 

מתעניינים בריילי ביץ'?

דברו איתנו

נגישות